Jak nauczyć się koreańskiego

Nauka koreańskiego nie musi być żmudna i męcząca, wystarczy odrobina chęci, zainteresowania i BUUM mamy to. I już oglądanie koreańskich dram bez napisów, czy śpiewanie do ulubionej k-popowej piosenki nie jest już takie trudne.
Poniżej znajduję się kilka pożytecznych rad i wskazówek, które pozwolą wam szybciej wchłonąć Hangul, słówka i gramatykę, oraz wiele innych zagadnień.

Hangul

Jeśli chcemy nauczyć się jakiegokolwiek języka, trzeba zacząć od podstaw, czyli alfabetu. Koreańskie alfabet nazywa się Hangul, i jest on dość łatwy do opanowania, mówię serio, wystarczy 1-2 dni i już mamy go opanowanego. Hangul składa się z 24 znaków, a słowa czy wyrazy zapisuję się w tzw. blokach.
Co potem? Trening pisania. Warto zwrócić szczególną uwagę na kolejność i kierunek poszczególnych znaków. Zasady pisowni są oparte na zasadach znaków chińskich. Dzięki temu powinno być łatwiej osobom znającym język chiński czy japoński. Ćwicząc pisanie, warto korzystać z notesu w kratkę. W Internecie można również znaleźć koreańskie arkusze ćwiczeń, aby opanować proporcje liter w sylabach.

Dużo oglądania i słuchania

Jeśli już wiemy coś o Korei, to na pewno jest to k-pop lub dramy. I świetnie, ponieważ są one świetnym źródłem nauki, ponieważ mamy styczność z native speaker, i możemy nauczyć się koreańskiego przez zwykłe oglądanie dram czy słuchanie swojego ulubionego koreańskiego zespołu. Nie tylko się z tym językiem usłuchamy, ale także łatwiej będzie nam zapamiętać poszczególne słowa czy gramatykę.

Czytanie i zapamiętywanie

W Korei niezwykłą popularnością cieszą się webtoon’y, przy czym niektóre doczekały się nawet adaptacji czy to filmowych, czy serialowych. Webtoon to forma komiksu, więc są one stosunkowo krótkie, dialogu nie jest za dużo, ale dużo jest rysunków, dzięki którym można z kontekstu dowiedzieć się, o co chodzi.
Poza tym, czytanie webtoonów zaznajomi nas z Hangul i konstrukcją zdań, która obowiązuję w języku koreańskim.

Miej frajdę z nauki

Nic nie motywuję do nauki języków, jak chęć się niego uczenia, czy to dla znajomego Koreańczyka, czy chcemy studiować w Korei, wyjechać tam do pracy czy na wakacje, czy po prostu zrozumienie koreańskiego, bo chcemy oglądać dramy bez napisów. Nie ważne, jaki jest powód, ważne, że cieszymy się z tego co robimy.