Znany z tego, że jest znany

Sława – któż z nas o niej nie marzy?
No właśnie – jedni marzą, ale tak naprawdę chcieliby zawsze pozostać jedynie w sferze marzeń, a inni zrobią wszystko aby tę sławę osiągnąć.
Zacznijmy od tego, co to właściwie jest sława? Kto to jest bardzo modny ostatnio celebryta? Jakie są blaski i cienie popularności?


Mianowicie sława według słownika języka polskiego jest to „wielki rozgłos zdobyty talentem, wielkimi czynami, zasługami itp”. No właśnie, teraz należy się głęboko zastanowić czy wiele z tych osób, które osiągnęły sławę rzeczywiście na nią zasługują? Czy mają jakiś talent, zrobiły coś wielkiego lub znaczącego? Czy może są znane z tego, że są znane? Może są tylko zwykłymi celebrytami? Słowo to jest wyjaśnione w słowniku języka polskiego jako „osoba popularna, często pojawiająca się w środkach masowego przekazu”. Czyli wychodzi na to, że nie musiała wcale mieć talentu, czy zasłynąć czymś wielkim i znaczącym, bo czy każdy, kto pojawia się w mediach ma talent? Otóż nie. Tu właśnie przechodzimy do sedna sprawy, wiele osób zrobi wszystko, aby tylko stać się popularnym, często ponosząc za to wysoką cenę.

Chyba wszyscy się zgodzimy, że zjawisko to z czasem nasila się. Dawniej, aby być znanym należało coś osiągnąć dzięki talentowi, umiejętnościom i zapałowi. Dziś wiele osób robi rzeczy kompromitujące, nierzadko niesmaczne, tylko po to, aby stać się modnym celebrytą. Jest ich pełno w mediach i potrafią się imać różnych zajęć i wywoływać skandale, aby tylko o nich mówiono.
Więc teraz zastanówmy się, co w takiej sytuacji dzieje się z ludźmi posiadającymi prawdziwe talenty lub robiącymi wiele dobrego dla ogółu, ale będącymi nieśmiałymi, wstydliwymi i niepragnącymi sławy. Niestety, często giną w natłoku osób znanych z tego, że są znane i nawet największy talent może wtedy zostać zaprzepaszczony.

Ponadto należy przyznać, że osoby naprawdę utalentowane często są osobami skromnymi, a czasem wręcz obsesyjnie strzegącymi swojej prywatności. Kiedy zostaje naruszona pojawiają się problemy, czasem bardzo poważne, na tle psychicznym, emocjonalnym lub fizycznym.
W dzisiejszych czasach, kiedy media są nazywane „czwartą władzą” można naprawdę wiele osiągnąć przy ich wykorzystaniu.

Należy jednak zachować przy tym rozsądek i nie dać się ponieść fali popularności, która nie zawsze przynosi pozytywne skutki.

1 thought on “Znany z tego, że jest znany

  1. Takich osób jest masa w obecnym showbiznesie. Są popularne, ale tak naprawdę niewiadomo dlaczego i nic sobą nie reprezentują.

Comments are closed.