Jak znaleźć czas na czytanie każdego rodzaju książek?

Często narzekasz, że nie masz czasu na czytanie e-booków, książek drukowanych, słuchanie audiobooków. Każdy ma tyle samo minut w ciągu doby. Wstając rano wcześniej, można mieć go więcej. W zależności od tego, czy pracuje się zdalnie, czy stacjonarnie. Czytanie przed pracą, podczas jazdy komunikacją do biura, po pracy to dobry pomysł. Jak zorganizować czas, żeby czytać więcej? Niezależnie od tego, w jakiej formie będzie lektura. Przeczytaj, a poznasz możliwości i znajdziesz chwilę krótszą lub dłuższą.

Czytanie książek drukowanych


Zajmuje najwięcej czasu. Trzeba usiąść, mieć chwilę ciszy i bez zakłóceń przewracać strony. Nie jest to łatwe i często nie ma na to czasu. Dobrym pomysłem jest czytanie w weekend i wtedy wolna sobota albo niedziela pozwoli na dłuższy czas z lekturą. Usiąść można w ogrodzie, parku, na plaży, a także zabrać do komunikacji miejskiej. Ich ciężar nie zawsze na to pozwala. Wtedy dobre będą wydania kieszonkowe mieszczące się w torebce. Mniejsza czcionka, ale mniej miejsca i nie odczujesz ich wagi.

Czytanie e-booków w różnym formacie


Sięgnąć po e-booki w abonamencie z dostępem na określony czas. Nie trzeba ich czytać od razu, a podzielić na części. Nie zawsze też wszystkie dodane na półkę e-booki będą ciekawe. Wtedy można poszukać kolejnych, abonament często nie ogranicza ich liczby. Idealne do czytania wszędzie, gdzie się da to robić. Idealnym rozwiązaniem jest czytnik e-booków będący lekkim urządzeniem. Zmieści się w torebce, zabranie go do komunikacji miejskiej, samochodu nie stanowi problemu. Dobry pomysł, gdy musisz na coś poczekać. W sklepie, do lekarza, w korku ulicznym i innych miejscach. Niezależnie od tego, gdzie czekasz, warto ten czas poświęcić na czytanie.

Słuchanie książek, czyli audiobooki


Na smartfonie, tablecie, komputerze, a nawet czytniku, który ma taką funkcję. Niezależnie od urządzenia i mamy wolne ręce. Nie trzeba dźwigać książek papierowych, trzymać czytnika w dłoniach. Audiobooki stanowią książki do słuchania ze słuchawkami na uszach. Nie przeszkadza się wtedy otoczeniu, a sobie zapewnia komfort słyszenia tego, co czyta lektor. Często audiobooki czytają aktorzy z ładnym głosem, przyjemnym do słuchania. Przy sprzątaniu, przeglądaniu czegoś w sieci, co nie wymaga uwagi, innych czynnościach, przy których słuch nie jest potrzebny. Słuchać można podczas jazdy komunikacją miejską, rowerem, a nawet siedząc na ławce w parku. Przy okazji można zachwycić się krajobrazem.
Jak widać, książki drukowane, e-booki, audiobooki są dobrym rozwiązaniem. Niezależnie od czasu, jaki chcemy poświęcić na czytanie. Warto nie traktować tego jak wyścigu, konkursu, kto przeczyta więcej. Czytać warto wtedy, kiedy ma się na ochotę.

1 thought on “Jak znaleźć czas na czytanie każdego rodzaju książek?

  1. Marzę, aby móc przeczytać każdy rodzaj książek, którymi się interesuje, ale praca zawodowa na to nie pozwala.

Comments are closed.